حجتی وزیر جهاد کشاورزی : حل مشکل ریزگردها زمان بر است

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
روزنامه اطلاعات| وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیگیری‌های استاندار خوزستان برای اجرای طرح کنترل شن‌های روان، ریزگردها و مالچ پاشی، گفت: حل این مشکلات زمان بر است و مردم باید صبوری بیشتری به خرج دهند.

سرویس شهرستان‌ها: وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیگیری‌های استاندار خوزستان برای اجرای طرح کنترل شن‌های روان، ریزگردها و مالچ پاشی، گفت: حل این مشکلات زمان بر است و مردم باید صبوری بیشتری به خرج دهند.

حجتی در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب بین حوضه‌ای از رودخانه کارون به رودخانه جراحی با تقدیر از مردم شادگان به خاطر شکیبایی که در مواجهه با مشکلات بی‌آبی از خود نشان می‌دهند، افزود: ده‌ها سال تخریب انجام گرفته لذا لازم است چند سال صبر کرد تا با آرامی بتوانیم پوشش گیاهی را افزایش و مساله ریزگردها را کاهش دهیم.

وی افزود: در این مدت نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، استاندار خوزستان و دیگر مسئولان استان پیگیر مشکلات مردم بودند. وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش می‌کنیم تا ریزگردها با منشاء داخلی را هر چه سریعتر حل کنیم و ریزگردهایی که منشاء خارجی دارند را از طریق دیپلماسی و هماهنگی با کشورهای همسایه پیگیری کنیم.

وی با اشاره به پروژه انتقال آب از کارون به جراحی اضافه کرد: مقدمات این پروژه فراهم شده است که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسد تا علاوه بر انتقال آب به کانون ریزگرد، به نخیلات شادگان نیز آبرسانی کنیم.‏

بازدید : 70 29 خرداد 1397 ساعت 08:13 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری