با پایان فصل چرای ییلاقی؛ چرای دام در مراتع ییلاقی شهرستان کاشان ممنوع است

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
به نقل از ایسنای اصفهان؛ از ابتدای مهرماه چرای دام در مراتع ییلاقی این شهرستان ممنوع بوده و در این مدت از انجام هرگونه تعلیف دام در چراگاه‌ها جلوگیری می‌شود.


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان گفت: از ابتدای مهرماه چرای دام در مراتع ییلاقی این شهرستان ممنوع بوده و در این مدت از انجام هرگونه تعلیف دام در چراگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

مهدی شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: دامداران و بهره‌برداران عرصه‌های منابع طبیعی از ورود به مراتع ییلاقی پیش از موعد مقرر در پروانه‌های مرتع‌داری خودداری کنند تا زمینه رشد مناسب مراتع فراهم شود.

وی تأکید کرد: مدیریت صحیح چرای دام همراه با عملیات اصلاح و احیا مراتع، نقش اساسی در جهت بهره‌برداری پایدار و حفظ آب و خاک دارد که نیازمند مشارکت و همراهی بهره‌برداران و صاحبان دام است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان، تصریح کرد: در سال جاری 15 فقره پرونده شکایت از دامداران به علت چرای زودرس و غیرمجاز دام، افراط در میزان بهره‌برداری و زمان ورود دام به مراتع در مراجع قضایی شهرستان کاشان تشکیل شده است. 

شریفی گفت: مراتع شهرستان کاشان 380 هزار هکتار وسعت دارد که به 146 سامانه ممیزی و تقسیم بندی شده و با تعیین حدود مشخص برای چرای دام در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته است که حدود 70 سامانه عرفی بعنوان مراتعی ییلاقی شهرستان مورد چرای مرتعداران ییلاقی قرار میگیرد.

بازدید : 103 11 مهر 1397 ساعت 07:00 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری