مبارزه با بیابانزائی در یازده هزار هکتار از بیابانهای کشور: منابع طبیعی پیشرو در مهار کانونهای ریزگرد

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان:
به نقل از روابط عمومی سازمان جنگلها و مراتع کشور: با حضور رئیس دفتر محترم ریاست جمهوری ، آغاز طرح مبارزه با یازده هزار هکتار از اراضی و سرچشمه های تولید ریزگرد کشور در جنوب، اجرائی شد.

با حضور رییس دفتر رییس جمهور صورت گرفت؛
آغاز مالچ پاشی توام با نهال کاری 11 هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور کار مالچ پاشی توام با نهال کاری 11 هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان خوزستان اعلام کرد: از این 11 هزار هکتار، یک هزار هکتار در مرز چذابه و مابقی در بیابان ها و شنزارهای شوش، دشت آزادگان و اهواز قرار دارد.

احمد مطیعی افزود: با توجه به اینکه جاده های دسترسی به چذابه در میان شن های روان واقع شده است، کار مالچ پاشی با اولویت در این منطقه آغاز شده است.

وی با بیان به اینکه برای اجرای این طرح 400 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و کار اجرای آن تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد ادامه داد: برای مالچ پاشی 11هزار هکتار از بیابان‌ها و شن زارهای استان حدود 110 میلیون لیتر مالچ نیاز است که مالچ مورد نیاز از پالایشگاه آبادان تامین خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با بیان اینکه بعد از مالچ‌پاشی، عملیات نهال کاری آغاز می شود، تأکید کرداگر مالچ و اعتبار مورد نیاز این طرح به موقع آماده شود می توانیم این 11 هزار هکتار را به 20 هزار هکتار بیابان‌زدایی ارتقا دهیم. در سال گذشته نیز حدود 370 هکتار از شن زارها و بیابان های همین منطقه مالچ پاشی شد

بازدید : 92 5 آبان 1397 ساعت 01:01 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری