جامع نگری و اجرای منسجم برنامه های آبخیزداری در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان| معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد : باید از ظرفیت های موجود برای رفع مشکلات کم آبی و برون رفت از شرایط خشکسالی در سطح کشور استفاده نماییم و امیدواریم اعتبارات ...

تخصیص یافته از سوی صندوق توسعه ملی در سطح کشور پایدار باشد.

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان نطنز استان اصفهان با اعلام این مطلب گفت: در اجرای برنامه های آبخیزداری در سال ۹۷ سعی بر این است که با جامع نگری همراه با اجرای عملیات مکانیکی و سازه ای مباحث مربوط به آموزش، ترویج و توانمند کردن مردم ساکن در حوزه های آبخیز و موارد مربوط به حقوق مردم نیز لحاظ شود.

اصر حیدری پوری افزود: یکی از اقدامات مبارکی که در این جامع نگری پیش بینی شده است کاداستر و تثبیت مالکیت دولت و مردم است که در این زمینه استان اصفهان پیشتاز بوده و تعهدات ابلاغی را به خوبی انجام داده است.

معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بخشی از تنش آبی موجود در کشور برطرف خواهد شد و با اجرای عملیات یاد شده بخش مهمی از مشکلات جمعیت زیستی که در اثر فرسایش و از دست دادن خاک حاصلخیز که از طرق مختلف طعمه سیل و یا فرسایش بادی می شود، برطرف خواهد شد.

حیدری پوری خاطر نشان کرد حل مسایل اقتصادی و اجتماعی جمعیت انسانی در حوزه های آبخیز در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد و قطعا به مولفه مردم توجه ویژه ای خواهد شد.

وی به اجرای برنامه منسجم و طولانی مدت در راستای استفاده حداکثری از بارش ها در حوزه های آبخیز اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های موجود برای رفع مشکلات کم آبی و برون رفت از شرایط خشکسالی در سطح کشور استفاده نماییم و امیدواریم اعتبارات تخصیص یافته از سوی صندوق توسعه ملی در سطح کشور پایدار باشد.


بازدید : 99 12 آبان 1397 ساعت 03:28 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری