در هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی پروژه‌های آبخیزداری: مردم نقشه راه منابع‌ طبیعی هستند

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
روابط عمومی سازمان جنگلها|رییس سازمان جنگل‌ها: مردم نقشه راه منابع‌طبیعی هستند و دفتر ترویج باید با حضور در عرصه، درخواست‌ها و مطالبات مردمی را مورد بررسی قرار داده و اعلام نماید که کدامین مکان برای اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی مناسب است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ظرفیت انجام کار در سازمان جنگل‌ها بسیار بالا است و باید با حرکت و روحیه جهادی کارها را پیش برد.  

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، خلیل آقایی روز شنبه در هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری خاطرنشان کرد: امروز با نگاه ویژه مسئولین کشور به خصوص مقام معظم رهبری فضای مناسبی برای کار کردن در منابع‌طبیعی وجود دارد و باید قدر این نگاه و توجه را بدانیم.

مهندس آقایی در ادامه با تاکید بر نتیجه‌گرا بودن اقدامات منابع‌طبیعی تصریح کرد: باید در منابع‌طبیعی دنبال کیفیت و نتیجه‌گرایی باشیم تا مردم حاصل اقدامات و فعالیت‌های منابع‌طبیعی را احساس کنند.

رییس سازمان جنگل‌ها همچنین گفت: مردم نقشه راه منابع‌طبیعی هستند و دفتر ترویج باید با حضور در عرصه، درخواست‌ها و مطالبات مردمی را مورد بررسی قرار داده و اعلام نماید که کدامین مکان برای اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی مناسب است.

وی با بیان اینکه اقدامات منابع‌طبیعی بدون مشارکت مردم معنا و مفهوم ندارد خاطرنشان کرد: باید به حرف مردم گوش کنیم و در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و همچنین در اجرای اقدامات زمینه مشارکت مردم را فراهم کنیم.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه از اتمام پروژه‌های منابع‌طبیعی امسال تا پایان شهریورماه خبر داد و پیش‌بینی کرد در هفته دولت تمام پروژه‌های سازه‌ای آبخیزداری و آبخوانداری در سراسر کشور افتتاح شود.

مهندس آقایی در خاتمه به تفاهم‌نامه همکاری مشترک با استانداران در زمینه اجرای طرح‌های آبخیزداری اشاره کرد و از مدیران منابع‌طبیعی استان‌ها خواست با جدیت تفاهم‌نامه را پیگیری و اجرایی نمایند

بر اساس این گزارش در هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری، معاون دفتر حفاظت و امور اراضی از روند اقدامات انجام‌شده درباره کنترل آفات و امراض، کاداستر اراضی، جایگزینی سوخت و استفاده از انرژی‌های پاک و مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت‌های مردمی نیز از نحوه مشارکت مردم در یکی از حوزه‌های آبخیز، گزارشی را به سمع و نظر اعضای ستاد رساندند
 بازدید : 134 13 مرداد 1398 ساعت 03:48 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری