در سی و چهارمین مراسم انتخاب کشاورز نمونه: تاکید رییس جمهور بر توسعه زراعت چوب در کشور

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
به نقل از روابط عمومی سازمان جنگلها| دکتر حسن روحانی رییس جمهور: استعداد خوبی برای زراعت چوب در کشور وجود دارد و با کاشت نهال های سریع الرشد می توان در تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ کمک نمود.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان روز سه شنبه در مراسم سی و چهارمین دوره تجلیل از نمونه‌های کشاورزی و منابع طبیعی با بیان مسایل مختلف کشور و حوادثی که طی روزهای اخیر کام ملت ایران را تلخ نموده است بر توسعه زراعت چوب در کشور تاکید کرد.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان روز سه شنبه  در مراسم سی و چهارمین دوره تجلیل از نمونه های کشاورزی و منابع طبیعی با بیان مسایل مختلف کشور و حوادثی که طی روزهای اخیر کام ملت ایران را تلخ نموده است بر توسعه زراعت چوب در کشور تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، دکتر روحانی در ادامه با اهمیت خواندن زراعت چوب و مفید و ضروری بودن آن گفت: امروز برای تولید محصولات مختلف از جمله کاغذ نیازمند چوب هستیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه زراعت چوب آغاز شده است و باید ادامه پیدا کند، ضمن اینکه کشورمان از استعداد بسیار خوبی در این بخش برخوردار است.

رییس جمهور همچنین گفت: استعداد خوبی برای زراعت چوب در کشور وجود دارد و با کاشت نهال های سریع الرشد می توان در تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ کمک نمود.

روحانی شمال کشور را مستعد توسعه زراعت چوب دانست و گفت: در مقایسه ای که صورت گرفته است درآمد زراعت چوب اگر بیشتر از درآمد برنج نباشد کمتر نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه آب و خاک دو سرمایه بسیار بزرگ برای کشور است، به اهمیت خاک اشاره کرد و گفت: به همان اندازه که حفظ آب اهمیت دارد، خاک نیز پر اهمیت است بویژه در بخش کشاورزی که اهمیت خاک و سلامت آن بسیار مهم است و باید تلاش کنیم تا خاک کشور حفظ شود

در حاشیه این مراسم مهندس عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و دکترخسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی در چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی دیدن کردند.

همچنین در این مراسم از 13 نفر از نمونه های بخش منابع‌طبیعی کشور توسط سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان جنگل‌ها تجلیل شد.


بازدید : 64 25 دي 1398 ساعت 04:24 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری