بیست و سومین اطلاعیه: مرتعداران محترم: مراقب باد شدیدرعد و برق و بارندگی چهار روز آینده باشید

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
بر اساس نقشه های هواشناسی و سومین جلسه مجازی و ۱۹۷ جلسه دیسکاشن هواشناسی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان کاشان، مشخص شده است: چهار روز آینده بارانهای رگباری، رعد و برق، نقطه ای بادهای عصرگاهی و کاهش دما در ارتفاعات کاشان ، لطفاً ... ، لذا توصیه می شود:مرتعداران محترم شهرستان کاشان امروز هفتم فروردین پنجشنبه، بارندگی به صورت رگباری و نقطه‏ ای داریم، یعنی ممکن است در مناطق کوچکی از مراتع شهرستان این اتفاق بیافتد که اتفاق آن حتمی خواهد بود، رعد و برق نیز خواهیم داشت:

توصیه میشود در آبراهه ها حضور بهم نرسانید
خاک مرتع هنوز گل است و نم دار است حضور گله باعث میشود خاک فشرده شود و با بارندگی آبراهه ها تشکیل شده و سیل گردد.
تصویه میشود حتی المقدور از حضور در مراتع تا شرایط خاک فراهم نشده پرهیز گردد

مرتعداران محترم شبها هنوز در ییلاق دمای هوا زیر صفر خواهد رفت و بزغاله ها و بره ها قطعا در هوای زیر صفر دچار سرماخوردگی و تلف شدن خواهند رفت.

مرتعداران محترم توصیه میشود از کند بوته های مراتع که هنوز بسیار جوان هستند و ریز اندام بوده و ساقه های ترد و شکننده دارند و گاها بعنوان سبزی خودن نیز مصرف میشوند پرهیز نمایید.

گیاهان باید خشبی شده به بذر بریزند، سپس گیاهان مورد استفاده قرار گیرند.

هنوز امکان اجرای پروژه های سنگ و ملات در ارتفاعات کوهستانی جنوبی در پروژه های آبخیزداری نیست، دمای شبها زیر صفر است و این قطعا برای ملاتهای سیمانی مضر است و نتیجه مناسب نخواهد داد.

از چهارشنبه هفته جاری (دیروز) تا شنبه پیش بینی شده است  باد شدید ، رعد و برق ، تگرگ و بارشهای رگباری در ارتفاعات جنوبی و کوهستانی و مراتع ییلاقی داشته باشیم.

عدم حضور شما در مراتع در زمان ابتدای بهار که خاک مرتع گل الود است به نفع شماست و دور شدن از روستا هم به خاک مراتع صدمه میزند.
مضافاً اینکه در چند روز اینده احتمال اینکه هم خود شما و بزغاله ها و بره ها در اثر سرما و صاعقه و بادهای شدید ممکن است صدمه ببینند.

لطفا رعایت این موضوع را هم بنمایید.

پنجشنبه هفتم فروردین
هفت و نیم صبح

 
بازدید : 60 7 فروردين 1399 ساعت 03:21 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری