اعطای نهال رایگان و تسهیلات بانکی ارزان به متقاضیان زراعت چوب

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
به نقل از روابط عمومی سازمان جنگلها | مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور : پرداخت تسهیلات بانکی با سود ۱۳ درصد و توزیع نهال رایگان برای متقاضیان زراعت چوب , زارعینی که می‌توانند از هر دو طرح تشویقی استفاده کنند.
 مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور گفت: پرداخت تسهیلات بانکی با سود 
۱۳ درصد و توزیع نهال رایگان ابزارهای تشویقی سازمان چنگل‌ها برای متقاضیان زراعت چوب است که زارعین می‌توانند از هر دو طرح تشویقی استفاده کنند.
 
مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور گفت: پرداخت تسهیلات بانکی با سود 
۱۳ درصد و توزیع نهال رایگان ابزارهای تشویقی سازمان چنگل‌ها برای متقاضیان زراعت چوب است که زارعین می‌توانند از هر دو طرح تشویقی استفاده کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از ایانا- کامران پورمقدم مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور در رابطه با اجرای طرح زراعت چوب، اظهار کرد: طبق برنامه ششم توسعه، ۷۵ هزار هکتار کاشت نهال در اراضی و عرصه‌ها برای اجرای طرح توسعه زراعت چوب پیش‌بینی شده است که برای سال 99، در 30 هزار هکتار از اراضی عملیات کاشت انجام خواهد شد.  
 
وی افزود: این زراعت در اراضی ملی، دولتی و اراضی شخصی اجرا می‌شود.
پورمقدم با اشاره به طرح‌های تشویقی سازمان جنگل‌ها برای متقاضیان زراعت چوب تصریح کرد: بر اساس این طرح ابزارهای تشویقی برای زارعین و متقاضیان در نظر گرفتیم که یکی از این ابزارها توزیع نهال رایگان از گونه اصلاح نژاد شده توسط موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع است.
 
وی افزود: پرداخت تسهیلات بانکی با سود 
۱۳ درصد و تنفس 4 ساله، یکی دیگر از ابزارهای تشویقی سازمان جنگل‌ها است که زارعین و متقاضیان می‌توانند از هر دو ابزار نهال رایگان و تسهیلات بانکی هم استفاده کنند.
 
مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور در رابطه با امضای تفاهم‌نامه با صنایع چوب و سلولزی، عنوان کرد: جلسات بسیاری را در قالب زراعت چوب در عرصه های ملی و هم تولید نهال‌های سریع الرشد با صنایع چوب و سلولزی که مصرف کننده و متقاضیان مواد اولیه چوبی هستند، داشته‌ایم و تفاهم‌نامه‌هایی را با این صنایع امضا کرده‌ایم که مهمترین آن تفاهم‌نامه با صاحبان صنایع چوب بوده است.
وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه صنایع چوب می‌توانند با زارعین که مشکل فروش چوب‌های خود را دارند، قرارداد بسته و با پیش خرید درختان کاشته شده به نوعی کشاورزی قراردادی را تحقق بخشند.
 
پورمقدم عنوان کرد: در 29 استان کشور زراعت چوب انجام می‌شود و تنها استان‌های بیابانی مانند یزد از این موضوع، مستثنی هستند.
 
وی افزود: برنامه زراعت چوب با سطوح مختلف و گونه‌های سازگار با اقلیم در استان‌ها اجرا می‌شود به عنوان مثال، در اقلیم سردسیر و معتدل کاشت صنوبر و در اقلیم گرمسیر اوکالیپتوس را در دستور کار قرار داده‌ایم.
مدیر طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور با اشاره به استفاده از آب‌های غیرمتعارف در زراعت چوب، خاطرنشان کرد: زراعت چوب نیاز به منابع آبی دارد و ما نمی‌خواهیم به منابع آبی کشور فشار وارد شود، بنابراین از آب‌های غیرمتعارف نظیر پساب‌های صنعتی و پساب‌های شهری استفاده می‌شود
وی افزود: با کشت درخت، آب تا حد زیادی با گیاه پالایی مورد تصفیه قرار می‌گیرد.
پورمقدم ادامه داد: از آب‌های غیرمتعارف در استان‌های خراسان شمالی، خوزستان، قم، سمنان و کردستان در سطوح وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازدید : 17 8 آبان 1399 ساعت 09:29 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری