بیست و هفتمین اطلاعیه: مرتعداران کاشانی: هفته ای با کاهش دما و بارندگیهای عصرگاهی

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان
بر اساس نقشه های هواشناسی و مستندات ۲۲۷ مین جلسه دیسکاشن هواشناسی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان کاشان، مشخص شده است: هفته پیش رو شاهد کاهش دما، غبارهای محلی صبحگاهی ، بارش پراکنده، بارشهای عصرگاهی و شبانگاهی در ارتفاعات ... ، لذا توصیه میشود:توصیه میشود از پوشش و البسه گرم استفاده شود

خاک مرتع درمواقع بارندگی گل است و نم دار است حضور گله باعث می شود خاک فشرده شود و با بارندگی آبراهه ها تشکیل شده و سیل گردد.
 
توصیه میشود حتی المقدور از حضور در مراتع تا شرایط خاک فراهم نشده (تا افتاب خوردن و خشک شدن خاک) پرهیز گردد
 
مرتعداران محترم توصیه می شود از کند بوته های مراتع که هنوز بسیار جوان هستند و ریز اندام بوده و ساقه های ترد و شکننده دارند و گاها بعنوان سبزی خودن نیز مصرف می شوند پرهیز نمایید.
 
گیاهان باید خشبی شده به بذر رفته بذرها بریزند، سپس گیاهان مورد استفاده و چرا قرار گیرند.
 
در طول هفته بارندگیهای عصرگاهی و شبانگاهی ممکن است شما مرتعداران را آزار دهد، لذا توصیه میشود از لباس گرم و برخوردار بوده و از محل جایگاه دام زیاد فاصله نگیرید.
 
عدم حضور شما در مراتع در زمان ابتدای بهار که خاک مرتع گل الود است به نفع شماست و دور شدن از روستا هم به خاک مراتع صدمه میزند.
 
مضافاً اینکه در چند روز اینده احتمال اینکه هم خود شما و بزغاله ها و بره ها در اثر کاهش دما (سرمای صبحگاهی و شبانگاهی) ممکن است صدمه ببینند.

لطفا رعایت این موضوع را هم بنمایید.

بیست و ششم آبان ماه
بازدید : 103 26 آبان 1399 ساعت 07:42 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری